sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaUSAConnecticutKonkurs wideo dla nastoletnich kierowców w Connecticut

Konkurs wideo dla nastoletnich kierowców w Connecticut

Gubernator Ned Lamont ogłosił, że Departament Pojazdów Silnikowych stanu Connecticut (DMV) i podróżnicy łączą siły, aby stać się sponsorami 15. corocznego konkursu wideo dla nastolatków, dotyczącego bezpiecznej jazdy w Connecticut. Biorący w nim udział uczniowie szkół średnich mają promować swoimi pracami podejmowanie odpowiedzialnych decyzji podczas prowadzenia pojazdu mechanicznego.

W konkursie może wziąć udział młodzież w wieku 14-18 lat. Fot. Archiwum WEM

Wypadki samochodowe są główną przyczyną śmierci nastolatków w Stanach Zjednoczonych. Statystyki Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) pokazują, że w 2021 roku w wypadkach z udziałem nastoletniego kierowcy zginęło 2,608 osób.

Ten coroczny konkurs jest okazją do edukowania nastolatków na temat niebezpieczeństw związanych z rozproszoną jazdą i znaczenia podejmowania mądrych decyzji za kierownicą – powiedział gubernator Lamont. – Wypadki samochodowe są główną przyczyną śmierci amerykańskich nastolatków. Konkurs ten pomaga szerzyć przesłanie związane z podejmowaniem ryzykownych zachowań podczas prowadzenia pojazdu –- dodał.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół średnich w Connecticut, publicznych, prywatnych i uczących się w domu, w wieku od 14 do 18 lat. Uczestnicy muszą przygotować kreatywne, oryginalne i skuteczne ogłoszenie wideo o długości do 45 sekund. Muszą skupić się w nim na zilustrowaniu bezpiecznych nawyków podczas jazdy, przestrzegając przepisów Connecticut dotyczących prowadzenia pojazdów przez nastolatków. Filmy muszą także odnosić się do co najmniej jednego konkretnego prawa dotyczącego nastolatków za kierownicą w Connecticut.

Uczniowie mogą przesyłać swoje filmy wideo do 31 stycznia 2024 r. Do wygrania jest do 26,000 dolarów.

Pełne zasady konkursu i informacje na temat przesyłania filmu znaleźć można na stronie ct.gov/teendriving/contest.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -