sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościUSANew Jersey uruchamia specjalną stronę internetową o prawach reprodukcyjnych

New Jersey uruchamia specjalną stronę internetową o prawach reprodukcyjnych

New Jersey uruchamia stronę internetową zawierającą informacje na temat opieki w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Dzięki podpisowi gubernatora Phila Murphy’ego złożonemu 24 października pod nową ustawą New Jersey zapewni mieszkańcom dostęp do informacji o przepisach dotyczących aborcji i usług w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Będzie można znaleźć je na nowej stronie internetowej.

Mieszkańcy New Jersey będą mogli znaleźć informacje dotyczące praw reprodukcyjnych, w tym dostępu do aborcji, w jednym miejscu – na stanowym portalu poświęconym tym zagadnieniom. Fot. Archiwum WEM

W chwili, gdy skrajnie prawicowi ekstremiści w całym kraju toczą wojnę ze swobodami reprodukcyjnymi, uzbrojenie naszych obywateli w fakty i zasoby potrzebne do podejmowania świadomych decyzji dotyczących ich zdrowia nigdy nie było ważniejsze – stwierdził Murphy podczas podpisywania ustaw w ratuszu Glen Rock.

Strona internetowa zawierać będzie informacje na temat stanowych i federalnych praw dotyczących aborcji, reprodukcji oraz wymogów w zakresie ubezpieczenia zdrowia reprodukcyjnego. Można będzie znaleźć na niej listę zasobów dla podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, lokalizacje usług opieki zdrowotnej oraz informacje o tym, jak złożyć skargę w związku z nękaniem lub zastraszaniem podczas próby uzyskania aborcji.

Podczas uroczystości podpisywania ustawy Murphy odnotował również, że w budżecie stanu, który podpisał w czerwcu, przewidziano 5 milionów dolarów na poprawę bezpieczeństwa w placówkach opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia reprodukcyjnego oraz 5 milionów dolarów na rzecz rekrutacji i wyszkolenia większej liczby specjalistów w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -