niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaDziałyCiekawostkiKonkurs: Laurka dla Bohatera

Konkurs: Laurka dla Bohatera

Instytut Pamięci Narodowej (delegatura w Kielcach) zaprasza najmłodszych Polaków mieszkających w kraju i poza granicami do udziału w konkursie pn. „Laurka dla Bohatera”.

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Fot. IPN

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy w postaci laurki jako plastycznej formy podziękowania, uznania i hołdu, dedykowanej dowolnej postaci historycznej, która swoim zaangażowaniem na różnych polach (politycznym, militarnym, artystycznym) przyczyniła się do odzyskania niepodległości w 1918 r. bądź podczas II wojny światowej działała na rzecz obrony suwerenności Polski na ziemiach polskich lub poza nimi. Inicjatywa ta będzie nie tylko okazją rozwijającą zdolności artystyczne dzieci, ale również stanie się formą zaakcentowania wartości patriotycznych oraz kształtowania świadomości wśród najmłodszych Polaków w kraju i na świecie.

Organizatorowi przedsięwzięcia zależy, aby poznawanie historii Polski realizowane było od najmłodszych lat, którego efekty tym razem ujęte zostaną w radosnej dziecięcej twórczości. Konkurs skierowany jest do polskich dzieci w wieku od 4 do 12 lat mieszkających w kraju i za granicą. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia należy przesłać w terminie do 25 października 2021 r. na adres Organizatora: Delegatura IPN w Kielcach, Aleja na Stadion 1, 25-127 Kielce, Polska, z dopiskiem: „LAURKA”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 listopada 2021 r.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

opr. WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -