poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaUSAFlorydaKoniec ze szczepionkami na Covid?

Koniec ze szczepionkami na Covid?

Republikański gubernator Florydy Ron DeSantis wezwał stanowych ustawodawców do wprowadzenia stałych kar dla firm, które nadal wymagają od wszystkich pracowników szczepienia przeciwko Covid-19. Jest to najnowsze posunięcie, które uderza w wysiłki podejmowane na rzecz złagodzenia skutków pandemii.

Gubernator Florydy Ron DeSantis chce, aby kary dla pracodawców wymagających szczepienia stały się stałym prawem w całym stanie. Fot. Archiwum WEM

Propozycja gubernatora jest kontynuacją rozwiązań, które wprowadził jeszcze w 2021 roku. Warto przypomnieć, że dzięki decyzji DeSantisa Floryda stała się pierwszym stanem w kraju, który zagroził firmom karami pieniężnymi, jeśli zażądają od pracowników przyjęcia szczepionki Covid-19. Zarządzenia te postawiły DeSantisa i Florydę w opozycji do rządu federalnego w związku z wysiłkami prezydenta Joe Bidena, mającymi na celu promowanie szczepień pracowniczych. Impas ten zwiększył popularność republikańskiego gubernatora wśród konserwatystów.

Teraz, gdy DeSantis rozważa kandydowanie na prezydenta USA, temat szczepionek ponownie wraca na tapet. Tym razem gubernator w pełni zachęcił do sceptycyzmu wobec szczepionek na Covid-19. Zajął tym samym stanowisko zdecydowanie dalej „na prawo” od swojego największego potencjalnego rywala o prezydencką nominację GOP – byłego prezydenta Donalda Trumpa. Ten nadal uważa prace nad szczepionkami za jeden z sukcesów swoich i jego administracji.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -