czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaUSAFlorydaFloryda liderem przyrostu liczby ludności w USA

Floryda liderem przyrostu liczby ludności w USA

Po dziesięcioleciach utrzymywania się trendu wzrostu liczby ludności, Floryda stała się w końcu najszybciej rosnącym stanem w kraju. Miejsce lidera zajęła po raz pierwszy od 1957 roku. Jak wynika z opublikowanych w czwartek 22 grudnia szacunków U.S. Census Bureau, populacja Florydy powiększyła się o 1.9% do 22,244,823 w latach 2021-2022. Wyprzedziła tym samym Idaho – najszybciej rozwijający się stan w poprzednim roku.

Floryda zyskała status krajowego lidera pod względem przyrostu populacji, co częściowo przyczyniło się do wzrostu kosztów życia w „słonecznym” stanie. Fot. VisitFlorida

Procentowy wzrost liczby mieszkańców Florydy od 1946 roku jest naprawdę imponujący. Jej populacja od tego czasu do 2022 roku powiększyła się nieco ponad 9 razy. W 1946 roku na Florydzie mieszkało zaledwie 2,440,000 mieszkańców.

Procentowy wzrost populacji Florydy nie był równy każdego roku. Wahał się, jednak zawsze był dodatni. Zaczął rosnąć w latach pięćdziesiątych XX wieku, gdy klimatyzacja stała się bardziej rozpowszechniona w cieplejszych częściach Stanów Zjednoczonych. Roczny przyrost populacji Florydy wynosił w tamtym czasie średnio 6.1%. W latach 1956 i 1957 osiągnął nawet 8%. To właśnie wtedy ostatni raz był liderem. Aż do teraz. W ciągu ostatniej dekady wzrost populacji Florydy znacznie przewyższył wskaźnik krajowy, wynoszący od 1.5 do 2% w skali roku. Warto zwrócić uwagę, że stan jest także trzecim najbardziej zaludnionym w USA.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -