poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaKoniec zdalnych głosowań w Sejmie?

Koniec zdalnych głosowań w Sejmie?

Złożyłem wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o to, by zakończyć zdalne głosowania w Sejmie; czas na to, by posłowie wrócili do pracy w Sejmie i głosowania na sali plenarnej – poinformował w niedzielę wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).

Wicemarszałek Piotr Zgorzelski na sali obrad w drugim dniu posiedzenia Sejmu w Warszawie, 23 maja. Posłowie zajmują się m.in. omówieniem sprawozdania komisji finansów publicznych ws. wykonania budżetu państwa na 2019 rok wraz z przedstawioną przez Najwyższą Izbę Kontroli analizą wykonania budżetu państwa. Fot. Marcin Obara /PAP

Zgorzelski powiedział w niedzielę w TVN24, że złożył wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o to, by zakończyć zdalne głosowanie w Sejmie. „Czas na to, by posłowie wrócili do pracy w Sejmie i głosowania na sali plenarnej” – powiedział wicemarszałek.

Według niego, „tak powinno być już od najbliższego posiedzenia Sejmu”.

W piątek marszałek Witek podkreśliła, że regulamin Sejmu, przyjęty w związku z pandemią, będzie obowiązywał do momentu, kiedy zostanie ogłoszony jej koniec. „Ponieważ widzimy, że liczba zakażeń spada, będę również w Sejmie swoimi rozporządzeniami te restrykcje zmniejszała” – zapowiedziała Witek.

Edyta Roś/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -