piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySportKolejny polski dzień w Tokio! Cztery medale dla Biało-Czerwonych

Kolejny polski dzień w Tokio! Cztery medale dla Biało-Czerwonych

Środa to kolejny polski dzień w Tokio! Biało-czerwoni znów powiększyli kolekcję medali o cztery krążki – złoty, srebrny i dwa brązowe.

Brąz Patryka Dobka to pierwszy medal olimpijski w historii startów Polaków na tym dystansie. Fot. Facebook/PZLA

Najpierw srebrny medal wywalczyły żeglarki Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar – Hill. Potem Patryk Dobek był trzeci w biegu na 800 m. Nasz reprezentant zakończył bieg z czasem 1:45.39, zdobywając brązowy medal. Szybsi od Polaka byli tylko dwaj Kenijczycy – Emmanuel Korir i Ferguson Rotich. Warto podkreślić, że to pierwszy krążek olimpijski w historii startów Polaków na tym dystansie. Również dla Patryka Dobka to pierwszy medal zdobyty na igrzyskach olimpijskich.

Polacy okazali się bezkonkurencyjni w rzucie młotem. Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim, a Paweł Fajdek wywalczył brązowy medal. Fot. Facebook.com/PZLA

Wiele nadziei kibice wiązali z konkursem rzutu młotem mężczyzn. Wczoraj bezkonkurencyjne w tej dyscyplinie okazały się Polki – Anita Włodarczyk po raz trzeci z rzędu została mistrzynią olimpijską, a trzecie miejsce zajęła Malwina Kopron, dziś podobnym rezultatem mogą się pochwalić panowie: Wojciech Nowicki zdobył złoty medal, a Paweł Fajdek wywalczył brąz. Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji – w tym oba złote.

Zwycięstwo Wojciechowi Nowickiemu zapewnił rzut na odległość 82,52 m. Fot. Facebook.com/PZLA

Wojciech Nowicki to brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro sprzed pięciu lat, natomiast Paweł Fajdek, który choć jest czterokrotnym mistrzem świata, na olimpiadach do tej pory nie miał szczęścia – zarówno w Londynie, jak i w Rio de Janeiro odpadał już w eliminacjach. Tym razem po raz pierwszy udało mu się awansować do olimpijskiego finału i ostatecznie również zając miejsce na podium.

Paweł Fajdek to czterokrotny mistrz świata, ale brąz zdobyty w Tokio jest jego pierwszym medalem olimpijskim. Fot. Facebook.com/PZLA

Powiększony o kolejne krążki medalowy dorobek polskiej reprezentacji w Tokio wynosi już 10, w tym trzy złote, trzy srebrne i cztery brązowe, co daje Polsce aktualnie 19. miejsce w klasyfikacji.