niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaDziałySportCzwarte złoto dla Polski!

Czwarte złoto dla Polski!

Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km. Polak pokonał dystans w 3.50,08. Srebro zdobył Niemiec Jonathan Hilbert, a brąz Kanadyjczyk Evan Dunfee. To jedenasty medal, a czwarty złoty wywalczony przez polskich sportowców na igrzyskach w Tokio.

Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 km. Fot. PAP

Zwycięstwo Polaka na tym dystansie jest sporym zaskoczeniem, gdyż choć posiada tytuł mistrza Polski, nie był zaliczany do ścisłej czołówki zawodników. Jednak 31-latek z Tychów popisał się niebywałą wytrzymałością w upale w Sapporo, gdzie odbywały się zawody. Polski chodziarz przewodził stawce już po połowie rywalizacji, lecz w drugiej części zawodów udało mu się wywalczyć aż trzyminutową przewagę nad przeciwnikami. Nie oddał jej do samego końca, pomimo ambitnej walki Niemca i Kanadyjczyka.

Co istotne, zawody w chodzie na 50 km odbyły się po raz ostatni w historii igrzysk olimpijskich. Podczas kolejnej olimpiady, w Paryżu w 2024 r., konkurencja ta nie dojdzie do skutku, co oznacza, że Dawid Tomala został historycznym ostatnim mistrzem olimpijskim w tej rywalizacji.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -