poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaDziałySportKolejny medal dla Polski!

Kolejny medal dla Polski!

Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły drugie miejsce w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio, zdobywając tym samym trzeci medal igrzysk olimpijskich w Tokio dla Polski!

Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska po emocjonującym wyścigu zajęły drugie miejsce, zdobywając srebrne medale. Fot. PAP 

Polskie kajakarki zacięcie walczyły o wygraną, ale ostatecznie na finiszu mocniejsze okazały się Nowozelandki i to one zdobyły złoto, Polki musiały zadowolić się srebrnymi krążkami, a brąz przypadł w udziale kajakarkom z Węgier.

31-letnia Karolina Naja po raz trzeci stanęła na olimpijskim podium. Wcześniej z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) dwukrotnie zdobyła brązowy medal w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Natomiast dla 25-letniej Anny Puławskiej występ w Tokio jest olimpijskim debiutem.

Warto przypomnieć, że oprócz srebrnego medalu kajakarek, reprezentacja Polski w Tokio ma jeszcze złoty medal w lekkoatletycznej sztafecie mieszanej 4×400 metrów i srebrny wioślarek w czwórce podwójnej.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -