poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaPoloniaFlorydaKolejne „Spotkanie z książką” w Klubie Sobieski

Kolejne „Spotkanie z książką” w Klubie Sobieski

19 listopada w bibliotece Klubu Sobieski w Greenacres na Florydzie odbyło się kolejne „Spotkanie z książką”. Tym razem gościem była Bożena Fedak, która opowiadała o swojej ulubionej autorce – Katarzynie Grocholi. Pani Fedak, z wykształcenia polonistka, jest jednocześnie dyrektorem artystycznym Teatru Bez Wizy działającego przy Klubie Sobieski.

Aktorzy Teatru Bez Wizy recytowali wybrane przez Bożenę Fedak fragmenty książek Katarzyny Grocholi. Od lewej: Piotr Tryniszewski, Jola Idzikowska, Albert Stępniak, Beata Buczyńska. Fot. Hanna Stępniak

Katarzyna Grochola jest jedną z najpopularniejszych polskich współczesnych pisarek i pisze przede wszystkim powieści obyczajowe poruszające głównie problemy kobiet. Jej książki sprzedały się w nakładzie ponad 4 milionów egzemplarzy.

– Zgromadziliśmy dość pokaźny zasób książek i następnym etapem logiczne było bliższe zapoznanie naszej kolekcji czytelnikom – komentuje prowadząca program Tesia Kłoczko. – Padła zatem taka propozycja, taki następny krok, i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ każdego piątku, za każdym razem, cieszymy się frekwencją, sala biblioteczna jest wypełniona. Do tego mamy taką różnorodność tych spotkań, każdy przedstawia zupełnie inny gatunek literatury. Mamy nawet zapełnione najbliższe 4 miesiące – dodaje.

„Spotkania z książką” cieszą się wysoką frekwencją. Fot. Hanna Stępniak

„Spotkania z książką” prowadzone są cyklicznie w każdy trzeci piątek miesiąca. W grudniu w planach jest zapoznanie się z twórczością Zbigniewa Herberta, w styczniu z Sagą o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, w lutym z poezją Janusza Kuklińskiego, a w marcu spotkanie z poetką Martą Kisielewicz.

Albert Stępniak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -