czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaPoloniaNew JerseyCandylandia – Polski Świat Słodyczy

Candylandia – Polski Świat Słodyczy

„Candylandia – polski świat słodyczy” to bardzo ciekawa inicjatywa Young Polonia Academy w Clifton, NJ, którą dla dzieci przygotował komitet szkolny. Postanowiono zabrać dzieci w wyjątkową podróż po Polsce szlakiem… polskich słodkości!

W rzeczywistości (jak powiedział Jasiu z II klasy) taka podróż zajęłaby 10 dni, a w Young Polonia Academy zajęła godzinę z degustacją polskich rarytasów na świeżym powietrzu. Mamy przedszkolaków oraz dzieci z kl. I-IV przygotowały regionalne stoiska: Kraków, Gdańsk, Zakopane, Warszawę, Toruń i Rzeszów.

Domowej roboty ciasteczka, oscypki, pierniki, krówki, delicje, wafelki i lizaki były dopełnieniem tego, że w placówce da się i wspiera to, co dobre i polskie. Dodatkowo malowanie twarzy, robienie balonów, prawdziwe kapelusze, ciupagi i mamy-góralki dodawały uroku całemu wydarzeniu. Był też krakowianin w osobie Philipa (ucznia V klasy) oraz prawdziwy Neptun (szkolny tata Gerard) – bóg mórz, wód i deszczu sprawił, że wszystkie chmury przegnał wiatr, a dzieci w obawie, że zostaną zamienione w ryby, słuchały i miło spędziły czas. Labirynt w samochodzie ze zjeżdżalnią, specjalnie stworzony na tę okazję, był dopełnieniem wspaniałej zabawy i niezapomnianych przeżyć dla dzieci. Kreatywność i pełna entuzjazmu atmosfera towarzyszyła od samego początku.

Podczas „Candylandii” ogłoszono też wyniki głosowania na imię dla szkolnego Orła, ale o tym wkrótce.

Monika Lewkowicz
Fot. Young Polonia Academy

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -