czwartek, 26 maja, 2022

Kierunek: Łódź!

Łódź jako jedyne polskie miasto znalazła się w prestiżowym rankingu „Best of the World 2022”, tworzonym przez magazyn National Geographic Traveler. Zestawienie to jest przewodnikiem po miejscach, które warto odwiedzić w przyszłym roku.

Uznanie magazynu National Geographic zyskała m.in. rewitalizacja starych fabryk (na zdj. XIX-wieczna fabryka Grohmana po renowacji), a także konsekwentnie realizowana przez władze miasta polityka klimatyczna. Fot. Miasto Łódź

Ranking tworzy międzynarodowy zespół redakcyjny National Geographic Traveler. Lokalni dziennikarze zgłaszają swoje typy miejsc w poszczególnych krajach, spośród których redakcja w USA wybiera ich zdaniem najbardziej atrakcyjne miejsca w poszczególnych kategoriach. Każdego roku magazyn wyróżnia 25 miejsc na świecie, w pięciu kategoriach: natura, przygoda, zrównoważony rozwój, kultura oraz rodzina. Nadchodzący rok zdominowały turystyczne atrakcje w duchu slow life, natury i rodzinnych wypadów. Jednak Łódź zachwyciła ekspertów jako jedno z najciekawiej rozwijających się miast pod względem zrównoważonego rozwoju.

Redaktorzy magazynu docenili metamorfozę Łodzi, w tym rewitalizację poprzemysłowych terenów, nowe role zabytkowych fabryk, wdrażanie zielonych rozwiązań oraz filmowe dziedzictwo, w tym tytuł Miasta Filmu UNESCO.

„Łódź to nie tylko stolica kina i były ośrodek produkcji tekstyliów. Od kilku lat miasto położone niemal w samym sercu Polski wychodzi na pozycję lidera w branży zrównoważonych rozwiązań. W 2021 r. władze miejskie nawiązały współpracę z europejską platformą dostawczą e-commerce InPost, aby ograniczyć emisję CO₂ i ruch samochodowy w ścisłym centrum. To jeden z wielu kroków ku zielonej przyszłości Łodzi” – czytamy w uzasadnieniu wyboru Łodzi przez National Geographic.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -