wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaWiadomościPolskaKard. Nycz opuścił szpital

Kard. Nycz opuścił szpital

Kard. Kazimierz Nycz opuścił Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Najbliższy czas poświęci na rehabilitację w jednym ze specjalistycznych ośrodków – poinformował rzecznik prasowy arcybiskupa i archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

Warszawa, 06.01.2021. Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz podczas modlitwy Anioł Pański na Placu Zamkowym w Warszawie. Z powodu pandemii Orszak Trzech Króli w stolicy ma w tym roku formę symboliczną. Hasłem tegorocznego orszaku są słowa z jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy”. (mm/doro) PAP/Mateusz Marek

W komunikacie przekazanym w środę PAP podano, że metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz opuścił szpital MSWiA w Warszawie.

„Najbliższy czas poświęci na rehabilitację w jednym ze specjalistycznych ośrodków” – poinformował ks. Śliwiński.

„Składamy podziękowania wszystkim lekarzom i całemu personelowi szpitala przy ul. Wołoskiej za opiekę medyczną nad metropolitą warszawskim podczas całego procesu leczenia, okazane wsparcie i profesjonalizm” – czytamy w komunikacie.

Poproszono jednocześnie o modlitwę w intencji kardynała „o powrót do zdrowia i pełni sił”.

Kard. Kazimierz Nycz 1 kwietnia w Wielki Czwartek zasłabł podczas mszy krzyżma w archikatedrze warszawskiej. Został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie na badania diagnostyczne.

W komunikacie z 6 kwietnia podano, że kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego udaru niedokrwiennego. Wskazano, że „proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego”. (PAP)

Magdalena Gronek
mgw/ joz/

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -