wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaKandydat Porozumienia na prezydenta Rzeszowa zrezygnował

Kandydat Porozumienia na prezydenta Rzeszowa zrezygnował

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę, wspieranego przez b. prezydenta miasta, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Rzeszów, 22.03.2021. Kandydat Porozumienia Jarosława Gowina na prezydenta Rzeszowa Waldemar Kotula podczas konferencji prasowej dot. ogłoszenia nazwiska kandydata ugrupowania na prezydenta miasta na rzeszowskim rynku. Został on wyłoniony dzień wcześniej w wewnętrznych prawyborach. (aldg) PAP/Darek Delmanowicz

Kotula poinformował o tym w środę na wspólnej z Warchołem konferencji prasowej. Obecni byli na niej także wicemarszałek woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek z Porozumienia oraz były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

„Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł” – powiedział radny Kotula.

Jak zaznaczył, porozumienie, które zawarł z Warchołem „jest stricte programowe”. „Nie rozmawialiśmy o tzw. etatach, czy innych rzeczach. Dążymy do tego, żeby w Rzeszowie wygrał kandydat z prawej strony sceny politycznej. I tym kandydatem – z moim poparciem – jest pan Marcin Warchoł” – mówił.

Warchoł dziękując Kotuli i Porozumieniu za wsparcie zauważył, że popiera go także Tadeusz Ferenc, którego nazwał „wizjonerem” i jednym z „największych prezydentów polskich miast”. „Z panem prezydentem połączyła nas wspólna wizja rozwoju miasta” – podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Przypomniał także, że z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski, który poparł jego kandydaturę.

Warchoł podkreślił, że z Kotula połączyła go „cała gama wspólnych pomysłów dla rozwoju miasta”.

Radnemu Kotuli za wsparcie Warchoła dziękował również Ferenc. Podkreślił, że z wiceministrem współpracuje od ponad trzech lat i „załatwiono w tym czasie wiele tematów”.

Ferenc zaapelował także do mieszkańców miasta o głosowanie na Warchoła. „Jest to osoba godna zaufania. Mająca ogromną wiedzę. Osoba, która nie ucieka od tematów, ale szuka tematów i te tematy załatwia od początku do końca” – mówił Ferenc.

„Kochani mieszkańcy Rzeszowa głosujmy na pana Marcina Warchoła” – apelował.

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, jak przeszedł COVID-19. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera przedterminowe wybory w mieście odbędą się 9 maja.

Oprócz Warchoła kandydują m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek – popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.(PAP)

Alfred Kyc
kyc/ par/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -