poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAAmerykaKanada odradza podróże do USA

Kanada odradza podróże do USA

Rząd Kanady zaktualizował pod koniec sierpnia zalecenia dotyczące podróży. Zgodnie z nowymi zaleceniami Kanadyjczycy ze społeczności LGBTQ+ powinni sprawdzić przed podróżą do USA lokalne przepisy.

Ostrzeżenie rządu Kanady skierowane jest do osób nieheteronormatywnych planujących podróż do USA. Fot. Archiwum WEM

„Niektóre stany wprowadziły prawa i przepisy, które mogą mieć skutki dla osób 2SLGBTQI+. Należy sprawdzić odnośne stanowe i lokalne przepisy” — tak brzmi od 29 sierpnia oficjalna informacja dotycząca podróży do USA, widniejąca na rządowej stronie opisującej sytuację podróżnych w różnych krajach. Dotychczas podobne zalecenia odnosiły się do krajów takich jak Rosja czy Uganda.

Gwoli wyjaśnienia: skrót 2SLGBTQI+ jest używany w Kanadzie na określenie osób dwoistej natury (pojęcie z kultury Indian), lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, queer, kwestionujących lub międzypłciowych.

Biuro prasowe Departamentu Stanu USA odniosło się do tej informacji, jednak komentarz był dość lakoniczny i podkreślał, że rząd USA „zobowiązał się do promowania tolerancji, inkluzywności, sprawiedliwości i godności, a równocześnie pomagania promowania równości i praw człowieka osób LGBTQI+”.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -