poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaGorący TematKamala Harris odwiedzi Polskę

Kamala Harris odwiedzi Polskę

Zgodnie z tym, co podały do informacji źródła z Białego Domu wczesnym popołudniem w piątek, 4 marca, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris ma zamiar odwiedzić Polskę już na początku przyszłego tygodnia. Jej wizyta związana jest z wojną w Ukrainie oraz roli, jaką w konflikcie odgrywa Polska – zarówno od strony zabezpieczania wschodniej flanki NATO, jak i humanitarnej.

Wg źródeł z Białego Domu wiceprezydent Harris przygotowuje się do drugiej w przeciągu zaledwie kilku tygodni wizyty w Europie, w planie której znaleźć miałaby się Polska jako główny punkt. Fot. Flickr

Wg źródeł z Białego Domu rozważana jest również wizyta wiceprezydent Harris w Rumunii. Harris odwiedziła Europe w połowie lutego, gdy wzięła udział w corocznej konferencji bezpieczeństwa w Monachium. Biały Dom potwierdził również, że Kamala Harris rozmawiała z polskim premierem we wtorek, 1 marca.

Wg gazety „The Hill” Harris ma spotkać się ze stacjonującymi w Polsce amerykańskimi żołnierzami oraz odwiedzić granicę z Ukrainą, aby móc zobaczyć, jak rozwija się sytuacja związana z kryzysem humanitarnym. Rzecznik Białego Domu powiedziała również, że wizyta samego prezydenta w Europie w tej chwili byłaby logistycznie trudniejsza do zorganizowania.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -