sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAAmerykaJoe Biden napisał do Andrzeja Dudy

Joe Biden napisał do Andrzeja Dudy

– Żałuję, że do tej pory nie mieliśmy okazji skontaktować się telefonicznie – napisał 24 grudnia 2020 roku w liście do prezydenta Polski prezydent elekt USA Joe Biden. To jego odpowiedź na gratulacje, jakie po wyborze przez Kolegium Elektorów przekazał Andrzej Duda. Skan listu Bidena upublicznił na swoim twitterowym profilu szef gabinetu prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski. 

Prezydent Joe Biden liczy na dobrą współpracę z prezydentem Andrzejem Dudą. Fot. facebook.com/joebiden

Szanowny Prezydencie! Dziękuję za Pańskie miłe słowa i życzenia. Żałuję, że do tej pory nie mieliśmy okazji skontaktować się telefonicznie. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że zostałem wybrany kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych i rozumiem, jak wiele pracy jest przed nami. Wiceprezydent Harris i ja obejmiemy urząd w czasach wielkich światowych wyzwań – od koronawirusa do zmian klimatycznych – które przekraczają granice i wymagają międzynarodowego współdziałania – zaznaczył Biden.

Liczymy na współpracę z Panem i polskim rządem w mierzeniu się z problemami, które stoją przed naszymi krajami i narodami. Jeszcze raz dziękuję, Prezydencie. Liczę na przyszłe rozmowy – dodał prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych.

Prezydent Andrzej Duda dwukrotnie pogratulował Joe Bidenowi po listopadowych wyborach prezydenckich. Najpierw „udanej kampanii”, a w połowie grudnia zwycięstwa.

Po zakończonym głosowaniu Kolegium Elektorów, chciałbym pogratulować Panu pomyślnego wyniku wyborczego i życzyć bardzo udanej kadencji jako 46. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Relacje pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi są doskonałym przykładem tego, czym jest prawdziwe Partnerstwo Strategiczne i jakie cele można osiągnąć działając wspólnie – napisał prezydent Duda w liście Bidena.

opr. bo

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -