poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaDziałyKulturaIV edycja konkursu recytatorskiego „Słowem-Polska”

IV edycja konkursu recytatorskiego „Słowem-Polska”

Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła rozpoczęcie IV edycji konkursu recytatorskiego „Słowem-Polska” skierowanego do uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą. O statuetkę małżonki prezydenta mogą ubiegać się dzieci i młodzież uczący się języka polskiego poza granicami kraju.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. Fot. KPRP

Celem konkursu jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży mieszkających za granicą oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polaków poza granicami kraju.

Uczniowie swój talent recytatorski mogą prezentować w formie wideo, w ramach trzech grup wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat i 14-19 lat.

Wśród autorów, których utwory należy zaprezentować w ramach tegorocznej edycji, znaleźli się: Jan Kochanowski, Juliusz Słowacki, Julian Tuwim i Konstanty Ildefons Gałczyński.

Konkurs trwa od marca do października 2024 roku. Składa się z czterech etapów eliminacji: szkolny, krajowy i kontynentalny. Na każdym z tych etapów uczniowie prezentują inny wiersz. Konkurs zakończy się finałem, w którym wyłonieni zostaną laureaci w każdej z kategorii wiekowych. Zgłoszenia muszą zostać przesłane przez szkołę polonijną, do której uczęszcza uczeń. Zgłoszenia pochodzące bezpośrednio od uczniów lub rodziców/ich opiekunów prawnych nie będą brane pod uwagę.

Ze szczegółowym regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie www.prezydent.pl.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -