niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaDziałySportII Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie

II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie

W dniach 24-27 czerwca 2021 r. w Gdyni odbędą się II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski, Pomorski Związek Żeglarski oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.

I Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie – 12.09.2020. Fot. Archiwum WEM

II Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie to największe tego typu wydarzenie organizowane dla żeglarzy polonijnych. O randze tych regat świadczy przybycie uczestników z różnych stron świata podczas zeszłorocznej edycji. Regaty wpisują się w obchody corocznych Dni Morza, które odbędą się w tym czasie w Gdyni. Poza zmaganiami sportowymi na uczestników czeka zatem wiele dodatkowych atrakcji. Będzie to również okazja do spotkania z polskimi żeglarzami. Regaty będzie wspierał m.in. słynny samotnik Szymon Kuczyński z Jachtklubu Morskiego Roda, a opiekę na wodzie sprawował będzie żeglarz polarny Ireneusz Kamiński na jachcie „Admirał Dickman”.

Regaty zostaną przeprowadzone na jachtach klasy „2020”. Udział zgłaszać mogą amatorskie 4-5-osobowe polonijne załogi żeglarskie.

Zakwaterowanie i wyżywienie oraz koszty przeprowadzenia dwudniowych regat pokrywa organizator. Koszty dojazdu do Gdyni uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Wpisowe w wysokości 100 zł, płatne po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu się do regat.

Uczestnicy będą zobowiązani przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19 wykonany w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy lub zaświadczenie potwierdzające szczepienie przeciwko wirusowi COVID-19.

Rejestracja załóg trwa do 30 maja 2021 r. Zgłoszenia załóg należy przesyłać na adres: sport@swp.org.pl.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -