czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaDziałySportI Międzynarodowy Polonijny Turniej Golfowy

I Międzynarodowy Polonijny Turniej Golfowy

W dniach 21-24 październikach w Tokarach w Polsce odbędzie się I Międzynarodowy Polonijny Turniej Golfowy, organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych zawodników oraz popularyzacja gry w golfa w środowiskach polonijnych.

Fot. Tokary Golf Club

Jak informują organizatorzy, obecnie golf jest sportem uprawianym na całym świecie. Według badań przeprowadzonych w 2005 r. w golfa gra ponad 50 mln osób i istnieją 32 tys. pól golfowych, z czego ponad połowa (27 mln graczy i 17 tys. pól) przypada na Stany Zjednoczone.

I Międzynarodowy Polonijny Turniej Golfowy odbędzie się na terenie Tokary Golf Club w gminie Przodkowo będącej częścią powiatu kartuskiego. Tokary to niewielka i cicha miejscowość, jednocześnie korzystnie położona – zaledwie 15 km od lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Ten obszar geograficzny północnej Polski nazywany jest Szwajcarią Kaszubską – krajobraz charakteryzuje pagórkowate ukształtowanie, gęsto zalesionego terenu. Tokary Golf Club posiada jedyny w Polsce dołek PAR 6, mierzący 540 metrów. Pole w Tokarach charakteryzuje duże zróżnicowanie w ukształtowaniu dołków i greenów, co zdecydowanie urozmaica grę. Na obszarze 65 ha znajduje się 18-dołkowe pole golfowe, driving range, chipping green, puting green oraz 3-dołkowa akademia golfa. W domku klubowym można znaleźć Pro Shop, dwa symulatory golfowe Full Swing, jeden ForeSight, szatnię oraz część klubową. Do dyspozycji gości są również nowoczesne, kryte korty tenisowe oraz restauracja „Roda”, serwująca smaczną, polską kuchnię.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -