wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaUSAFlorydaGubernator Florydy: „Nie będzie maseczek, nie będzie lockdownu”

Gubernator Florydy: „Nie będzie maseczek, nie będzie lockdownu”

Gubernator Florydy Ron DeSantis zapowiedział, że pomimo nowych rekomendacji CDC (Center for Disease Control) odnośnie noszenia maseczek, nie ma zamiaru wymagać, aby mieszkańcy Florydy się do nich stosowali i ponownie zaczęli nosić maseczki. Kategorycznie zaprzeczył też możliwości wprowadzenia kolejnego lockdownu na Florydzie. DeSantis mocno skrytykował również rekomendacje, aby od września maseczki były wymagane w szkołach, sugerując, że powinni o tym decydować rodzice, a nie Waszyngton.

Gubernator Florydy zadeklarował, że nie zmusi mieszkańców stanu do noszenia maseczek i nie wprowadzi kolejnego lockdownu. Fot. Youtube

Wypowiedzi gubernatora są sprzeczne z ostatnimi zaleceniami z Białego Domu, aby Amerykanie ponownie zaczęli nosić maseczki bez względu na to, czy są zaszczepieni, czy nie, szczególnie w miejscach z rosnącą ilością nowych zakażeń.

Stanowisko, jakie zajął gubernator, nie jest jednak bez politycznego podtekstu. Od kilku miesięcy jego retoryka przeciwko obecnej administracji w Waszyngtonie oraz pandemii pozwoliła mu uzyskać status faworyta wśród potencjalnych republikańskich kandydatów na prezydenta w 2024 roku.

Pomimo krytyki wobec nowych rekomendacji CDC DeSantis nakłaniał tydzień temu mieszkańców Florydy, aby się szczepili, podkreślając, że szczepionki są najlepszym sposobem, aby chronić się przed Covid-19.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -