poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaUSAFlorydaGubernator DeSantis ma pierwszych przeciwników

Gubernator DeSantis ma pierwszych przeciwników

Pomimo iż od kolejnych wyborów na gubernatora Florydy dzieli nas jeszcze ponad rok, na horyzoncie republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa pojawił się kolejny, poważny przeciwnik. Jest nim obecna stanowa komisarz ds. rolnictwa, 43-letnia Nikki Fried.

Zanim Fried wygrała wybory na stanowego komisarza ds. rolnictwa, lobbowała za poluzowaniem praw odnośnie marihuany. Fot. Facebook

Fried jest jedynym członkiem Partii Demokratycznej na Florydzie wybranym na ogólnostanową posadę. Swoją kandydaturę w przyszłorocznych wyborach ogłosił już też kongresman Charlie Crist, również demokrata, i rozważa ją stanowa senator Annette Taddeo z Miami. To, z kim ostatecznie zmierzy w się w listopadzie przyszłego roku gubernator DeSantis, zależeć będzie od wyników przyszłorocznych demokratycznych prawyborów.

Wybory na gubernatora Florydy w 2022 roku okazać się mogą jednymi z najbardziej obserwowanych i kosztownych w całym kraju. Nikki Fried, która oficjalnie ogłosiła swoją kandydaturę 1 czerwca, zapowiedziała, że planuje zebrać 75 milionów dolarów na finansowanie kampanii. Po stronie republikanów walka o utrzymanie władzy może okazać się jeszcze droższa.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -