sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaUSAMassachusettsGranty zamiast pożyczek

Granty zamiast pożyczek

Władze Smith College ogłosiły, że od jesieni przyszłego roku pożyczki studenckie zostaną wyeliminowane z pakietów pomocy finansowej dla studentów i zostaną zastąpione grantami z uczelni.

Smith College to uczelnia dla kobiet mogąca się poszczycić niemal 150-letnią historią. Fot. Smith.edu

To rozszerzenie programu pomocy finansowej uczelni w Northampton oznacza roczny wydatek w wysokości 7 milionów dolarów, łącznie z którym pomoc uczelni, jaka zostanie przyznana studentom w przyszłym roku, wyniesie ponad 90 milionów dolarów.

Wyeliminowanie pożyczek z pakietów pomocy finansowej umożliwi nam rekrutację i zapisanie najlepszych studentów, niezależnie od ich zasobów rodzinnych, i umożliwi przyszłym absolwentom rozpoczęcie kariery lub kontynuowanie studiów z długami znacznie zmniejszonymi lub w stanie całkiem wolnym od długów – twierdzi prezydent Smith College Kathleen McCartney. Zmniejszenie lub eliminacja długów studenckich, jak stwierdziła McCartney, „zmieni życie studentów i ich rodzin”.

Wszyscy studenci otrzymujący pomoc instytucjonalną, a stanowią oni obecnie 60% wszystkich studentów, mogą się spodziewać wyższego stypendium z uczelni. Natomiast studentom otrzymującym pomoc na dotychczasowych zasadach, którzy ukończą studia w przyszłym roku, Smith College da jednorazowe „dotacje na start” w wysokości 2,000 dolarów, aby pomóc im ponieść koszty przystosowania się do życia po studiach.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -