sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaNew JerseyGóralski piknik w Clifton

Góralski piknik w Clifton

W niedzielę, 6 sierpnia, w Clifton odbył się góralski piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Podhalan New Jersey – Koło nr. 6 im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Była to jubileuszowa, 10. edycja tej dorocznej imprezy.

W programie nie mogło zabraknąć licznych nawiązań do góralskiego folkloru. Występy artystyczne i pokazy tańców ludowych przyciągały uwagę publiczności i były nagradzane gromkimi oklaskami. Dźwięki skrzypiec i innych instrumentów nie pozostawiały wątpliwości, że w Clifton bawią się polscy górale. Uczestnicy pikniku mogli też skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej – a nawet zajrzeć do karczmy w iście zakopiańskim stylu! Powodzeniem cieszyły się też zapiekanki. Emocji dostarczyła loteria, organizatorzy pamiętali też o najmłodszych uczestnikach pikniku, dla których przygotowano różne atrakcje. Zwieńczeniem pikniku była zabawa taneczna.

Piknik udał się nadzwyczajnie, przyszło wiele osób, co nas bardzo cieszy. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo oraz naszym sponsorom za wsparcie i zapraszamy za rok! – przekazują za pośrednictwem „Białego Orła” organizatorzy.

Warto podkreślić, że piknikowi przyświecał szczytny cel, impreza była bowiem okazją do wsparcia Ośrodka Rehabilitacyjnego w Zakopanem.

JLS
Fot. Archiwum Stowarzyszenia Podhalan New Jersey

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -