sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaFlorydaObchody 103. rocznicy „Cudu nad Wisłą” w Polskim Centrum im. Jana Pawła...

Obchody 103. rocznicy „Cudu nad Wisłą” w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater

Tradycyjnie od wielu lat Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater na Florydzie obchodzi co roku kolejne rocznice Bitwy Warszawskiej 1920 r., czyli tzw. „Cudu nad Wisłą”, który uratował nie tylko odradzającą się wówczas Polskę, ale i całą Europę przed bolszewicką nawałą. W niedzielę, 13 sierpnia, w Polskim Centrum odbyły się obchody 103. rocznicy tego wydarzenia.

Prezes Polskiego Centrum Jolanta Zasadna powitała uczestników, a wśród nich honorowych gości. Byli to: proboszcz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg ks. prałat dr Andrzej Gorczyca, Walter Gołębiewski – prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na Florydzie i przedstawiciele Wojska Polskiego z Bazy MacDill w Tampie.

Podczas części oficjalnej Walter Gołębiewski przedstawił genezę i historyczne znaczenie „Cudu nad Wisłą”, a w części artystycznej lokalni artyści zaprezentowali okolicznościowy program słowno-muzyczny. Na zakończenie wszyscy licznie zgromadzeni członkowie Polskiego Centrum i goście razem zaśpiewali piosenki nawiązujące do „Cudu nad Wisłą”.    

Mirosława Modranka
Fot. Krzysztof Jedrykiewicz

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -