piątek, 19 lipca, 2024

„Golf na Obcasach”

Czy golf to sport dla kobiet? Uczestniczki czwartej edycji charytatywnego turnieju golfowego, który został rozegrany 30 lipca na polu golfowym w Marengo, IL pod hasłem „Golf na Obcasach”, udowodniły, że jak najbardziej! Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polskie Radio 1030 Chicago i telewizję Polvision wspólnie z Polish American Golf Club. Dochód z imprezy zostanie ponownie przeznaczony na Szlachetną Paczkę USA.

„Golf na Obcasach” to jedyny w swoim rodzaju polonijny turniej golfowy, zarówno ze względu na przyświecający mu szlachetny cel, jak i format – w turnieju biorą udział pary, które tworzą członkowie Polish American Golf Club oraz zainteresowane grą kobiety. Turniej rozgrywany jest na 18 dołkach. Po imprezie uczestnicy mogą posilić się obiadem, a zwieńczeniem dnia jest wspólny wieczór przy muzyce. Najlepsi gracze mogą także liczyć na nagrody za „Hole in One”, „Longest Drive” czy „Longest Putt” oraz oczywiście jedyne w swoim rodzaju trofeum dla zwycięskiej pary – kryształowe pantofelki na obcasach! „Golf na Obcasach” to także doskonała okazja do promocji swojej firmy, budowania relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami oraz wsparcia inicjatywy mającej na celu niesienie pomocy lokalnej społeczności polonijnej.

Kiedy organizowaliśmy to wydarzenie po raz pierwszy, w 2020 r., rozgrywki golfa były jedyną dozwoloną ze względu na obowiązujące wówczas restrykcje covidowe formą spotkania grupowego. Nie przypuszczaliśmy, że pomysł na turniej pod hasłem „Golf na Obcasach” tak bardzo się spodoba i wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń polonijnych w Chicago – i miło nam, że tak się stało – mówi Jola Santocka, generalny manager Polskiego Radia 1030 Chicago i telewizji Polvision. Podkreśla jednak, że najważniejszy jest cel imprezy. – Największym zwycięzcą turnieju jest Szlachetna Paczka USA, dla której zbieraliśmy pieniądze. To organizacja, która pomaga Polonii tu, w Chicago. I to jest pomoc skierowana do konkretnych osób – tłumaczy.

Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Głównym celem jest materialna i mentalna pomoc konkretnym rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Inicjatywa zapoczątkowana została w Polsce w 2001 r., ale jej rosnąca popularność i skuteczność takiej formy pomocy sprawiły, że szybko rozszerzyła się poza granice kraju.

Lucyna Gawrylyuk, prezes Spring Foundation, która organizuje akcję Szlachetna Paczka USA, twierdzi, że zebrane środki będą ogromnym wsparciem. Ostateczny wynik finansowy imprezy nie jest jeszcze znany, ale już wiadomo, że zebrane fundusze przekroczą kwotę 10 tys. dolarów. – Na turnieju poznajemy wielu wspaniałych, otwartych ludzi, lubiących nowe wyzwania, a przede wszystkim ludzi o wrażliwych sercach, gotowych nieść pomoc innym. Takie osoby zarażają swoim entuzjazmem, z nimi wszystko staje się świetną zabawą – nawet jeśli ktoś nie ma pojęcia o grze w golfa. Ale najważniejsze, że cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc polonijnym rodzinom w Chicago i okolicach, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej z niezawinionych powodów – podkreśla Lucyna Gawrylyuk. – Od 2016 roku w projekcie Szlachetna Paczka USA pomoc znalazło ponad 200 polskich rodzin, a wartość udzielonej pomocy przekroczyła 300 tys. dolarów – dodaje, podkreślając, że zarówno zarząd Fundacji, jak i wolontariusze wykonują swoją pracę charytatywnie. – Robimy to, gdyż chcemy pomagać innym. Cieszymy się, gdy osoby po trudnych wypadkach losowych podnoszą się z kolan. Daje to ogromną radość, pokazuje nam sens życia i uczy wrażliwości na drugiego człowieka – podsumowuje.

W tegorocznej edycji turnieju udział wzięło niemal 80 graczy, wśród których było całkiem sporo pań, a – co więcej – z roku na rok uczestniczek przybywa. – Impreza była super, pogoda dopisała, wszyscy dobrze się bawili i to jest najważniejsze. Do tego zebraliśmy pieniądze na dobry cel – mówi Mariusz Kwiatkowski, prezes PAGC. – Już teraz wiemy, że dochód z przyszłorocznego turnieju, a będzie to jubileuszowa, 5. edycja, przeznaczymy także dla Szlachetnej Paczki USA, bo to organizacja, którą warto wspierać, szczególnie, że otacza opieką naszych rodaków na miejscu, w Chicago – dodaje.

Zwycięzcami tegorocznego turnieju została para: Ania Marek i Irek Gierasimiuk. Drugie miejsce zajęli Iwona Pszonak i Lukas Halupka, a trzecie Dana i Zbyszek Tyrala. Oczywiście do sukcesu imprezy, oprócz osób, które zagrały, przyczynili się także sponsorzy, w tym Coast Connection Inc., Total Care Financial, MD Ventures Medical Spa, Copernicus Foundation, Luxahaus & Luxahaus Beyond, Derma Truck Repair, PLUS Translation Services, KWA Temperature Controlled Tracking, Polish & Slavic Federal Credit Union oraz Wise Financial.

Dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć akcję Szlachetna Paczka USA, podajemy adres internetowy Fundacji – www.springfoundation.org.

opr. JLS
Fot. Andrzej Brach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -