sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaZnani i LubianiGłośno wokół Barbary Kurdej-Szatan

Głośno wokół Barbary Kurdej-Szatan

Na początku grudnia znów na wielu polskich portalach informacyjnych pojawiło się nazwisko gwiazdy, która nie boi się komentować w mediach społecznościowych różnych wydarzeń i broni praw kobiet. Barbara Kurdej-Szatan doczekała się wyroku sądu.

Sąd umorzył niedawno sprawę Barbary Kurdej-Szatan, oskarżonej o znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Fot. facebook.com/BarbaraKurdejSzatan

Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan, oskarżonej o znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej przez zamieszczenie wpisu na Instagramie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie zapowiada, że zaskarży tę decyzję.

Sprawa zaczęła się w listopadzie 2021 roku, kiedy to aktorka zamieściła wpis na temat zachowań funkcjonariuszy na pograniczu polsko-białoruskim. Pani Barbara na swoim profilu na Instagramie zamieściła nagranie opublikowane wcześniej przez Strajk Kobiet. Opublikowany filmik pokazuje, jak panowie ze Straży Granicznej nie pozwalają grupie imigrantów – między innymi kobietom z płaczącymi dziećmi – przekroczyć granicy Polski z Białorusią. Wpis aktorki zawierał wulgaryzmy wymierzone w pograniczników. Określała ich m.in. jako maszyny bez serca, bez mózgu, ślepo wykonujące rozkazy. Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty zniesławienia funkcjonariuszy. Groziła jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Sąd w Pruszkowie umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan 7 grudnia br. Uznał, że aktorka nikogo nie znieważyła.

W wyniku zamieszania Barbara Kurdej-Szatan zniknęła z TVP i reklam Play. Widzowie wyczekują jej aktywności, gwiazda cieszy się dużym uznaniem, ma rzesze fanów. Zasłynęła głównie z roli Joasi w szalenie popularnym serialu „M jak miłość”. Jej mąż jest również aktorem, a dodatkowo wokalistą. Mają dwoje dzieci. 37-letnia aktorka uważa, że nie trzeba milczeć, gdy dzieje się źle wokół, a zwłaszcza gdy ktoś doświadcza krzywdy. Czasem ma to wysoką cenę, ale jak widać gwiazda nie boi się głośnego wyrażania tego co ważne.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -