czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaDziałyRaporty SpecjalneGlobal Business Affairs Polish Certificate na Quinnipiac University

Global Business Affairs Polish Certificate na Quinnipiac University

Global Business Affairs Polish Certificate to program realizowany w ramach School of Business na Quinnipiac University pod patronatem Katedry Polskiej. Jego głównym założeniem jest przygotowanie studentów do ewentualnej kariery biznesowej w Polsce lub ogólnie w Europie. Program zakłada spędzenie co najmniej jednego semestru studiów na uczelni polskiej oraz odbycie stażu zawodowego w polskich przedsiębiorstwach. Global Business Affairs Polish Certificate jest częścią programu licencjackiego na kierunku Biznes i Zrządzanie, stanowiąc ich uzupełnienie. Program bazuje na już istniejących w School of Business programach nauczania, a z oferty skorzystać mogą studenci wszystkich innych wydziałów. Dodatkowo – nie jest wymagana znajomość języka polskiego.

Polska ma ogromny potencjał gospodarczy, a program Global Business Affairs Polish Certificate pozwala im dostrzec płynące stąd możliwości. Fot. Quinnipiac University

Nie jest tajemnicą, że Amerykanie, a zwłaszcza młode pokolenie Amerykanów, nie wie o Polsce zbyt dużo. Ale nawet osoby o polskim pochodzeniu, lecz będące już trzecim czy czwartym pokoleniem Polaków w USA, często nie mają dużej wiedzy o ojczyźnie swoich przodków. Jeśli już, to często postrzegają Polskę przez pryzmat dobrej kuchni, martyrologii oraz lokalnych wydarzeń kulturalnych organizowanych w ich społeczności. Program Global Business Affairs Polish Certificate ma uaktualnić ten stan rzeczy. – Poza dawką wiedzy teoretycznej (trochę historii, trochę wiedzy o nowoczesnej Polsce i jej zaletach konkurencyjnych) program ma dać studentom niezbędną wiedzę i zachęcić ich do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w Polsce lub podjęcia pracy w firmach mających swoje filie w Polsce. Ważną częścią programu jest jego aspekt praktyczny: konieczność wyjazdu do Polski (najlepiej na semestr) i odbycia praktyki zawodowej w Polsce. Jestem pewien, że po wyjeździe do Polski młodzi Amerykanie „otworzą oczy i serca” na Polskę i staną się prawdziwymi ambasadorami Polski! Tak właśnie działa dyplomacja obywatelska i tzw. „miękka siła perswazji – tłumaczył w rozmowie z „Białym Orłem” Gedeon Werner, dyrektor Katedry Polskiej na Quinnipiac University.

Jednym z głównych wymogów programu Global Business Affairs Polish Certificate jest odbycie stażu zawodowego w Polsce. To dla studentów niezmiernie cenne doświadczenie. Mogą na własne oczy przekonać się, jak wygląda współczesna Polska – kraj z prężną i ciągle rozwijającą się gospodarką, otwarty na innowacje i chętny do współpracy z partnerami z zagranicy. Potencjalni stażyści mogą liczyć na stypendia podróżne oraz na ewentualną pomoc w zakwaterowaniu na miejscu.

Polska ma ogromny potencjał gospodarczy – przez ostatnie 30 lat przeżywała największy w Europie stały wzrost gospodarczy. Polska już teraz jest ważnym celem amerykańskich inwestycji. Amerykańska Izba Handlowa w Polsce jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji reprezentujących amerykański biznes na świecie – twierdzi Gedeon Werner dodając, że celem działalności Katedry Polskiej i programu Global Business Affairs Polish Certificate jest pokazanie kraju nad Wisłą nie przez pryzmat polskiej martyrologii, ale Polski nowoczesnej, silnej gospodarczo, w której żyją szczęśliwi ludzie. – To są po prostu realia – podsumowuje. I nie zapominajmy też, że i Ameryka staje się coraz bardziej dostępna i otwarta dla polskiego biznesu! Dlatego też pracujemy z firmami polskimi chcącymi zaistnieć na gospodarczej mapie USA.

Dla studentów możliwość nauki i odbycia stażu w europejskim kraju to wyjątkowo atrakcyjna opcja. Nie chodzi tylko o wzbogacenie CV o interesujący zapis – choć dla potencjalnego pracodawcy, zwłaszcza działającego na rynku europejskim, może być to ogromny walor – ale przede wszystkim o poszerzenie horyzontów myślowych. Warto otworzyć się na nieznane i odważnie stawiać kroki na drodze do sukcesu.


Dowiedz się więcej!
www.quinnipiac.edu
Quinnipiac University
275 Mt Carmel Ave., Hamden, CT 06511
Kontakt dla zainteresowanych: 203-500-8208 lub gedeon.werner@qu.edu

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -