sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkGala finałowa VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Głos Małego Serca”

Gala finałowa VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Głos Małego Serca”

1 lutego w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku miała miejsce finałowa gala VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Głos Małego Serca”, podczas której rozdano nagrody laureatom i wyróżnionym. Za organizację festiwalu odpowiadał Chór Dziecięcy Polonia z dyrektorem Dominikiem Grzybem na czele oraz parafia pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia na Brooklynie.

W konkursie, który przeprowadzono 28 stycznia br., wzięły udział dzieci i młodzież od 5. do 18. roku życia, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową statuetkę. W wyniku burzliwych obrad jury wyłoniło laureatów poszczególnych kategorii, a w przypadku nagrody Grand Prix, z uwagi na bardzo wyrównany poziom, sędziowie postanowili przyznać nagrodę ex aequo dwóm wykonawczyniom. Gratulacje wyróżnionym złożyli m.in. dr Dorota Andraka, prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce i zarazem dyrektor Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Cyryla i Metodego na Brooklynie, z której uczniowie znaleźli się w gronie laureatów, a także Piotr Praszkowicz, Wielki Marszałek 87. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku.

Podczas uroczystej gali wystąpił Chór Dziecięcy Polonia oraz I Reprezentacyjny BigBand Polonia, a także wszyscy laureaci. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności licznie zgromadzonej tego dnia publiczności, a przestrzeń reprezentacyjna konsulatu stała się po raz kolejny małą salą koncertową.

opr. JS
Fot. KG w NY, facebook – Marek Antoniuk

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -