niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsFranciszkański misjonarz z Ugandy odwiedził polską parafię w Bostonie

Franciszkański misjonarz z Ugandy odwiedził polską parafię w Bostonie

27 i 28 stycznia parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie odwiedził franciszkanin, były misjonarz z Ugandy o. Bogusław Dąbrowski.

O. Bogusław Dąbrowski przez 19 lat pełnił posługę duszpasterską w Ugandzie. Fot. Marcin Bolec

O. Bogusław Dąbrowski jest współzałożycielem franciszkańskiej misji w Ugandzie, gdzie pracował ponad 19 lat. Ojciec Bogusław obecnie pełni posługę duszpasterską w USA, w Sanktuarium św. Antoniego w Ellicott City w Maryland, posługując jako spowiednik i wędrowny kaznodzieja misyjny dla Franciszkańskiego Stowarzyszenia Misyjnego. Jest autorem dwóch książek pt. „Spalić paszport” i „Oddech Słońca”, w których opisuje swoje przeżycia z pobytu na misji w Ugandzie. Książki te można było nabyć w oba dni po mszach świętych w cenie 20 dolarów, a dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie dla franciszkańskich misji.

Wierni, którzy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu, z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści misjonarza, zwłaszcza, że dotyczyły tego, jak wygląda życie i krzewienie wiary w zupełnie odmiennych realiach od polskich czy amerykańskich.

Więcej o franciszkańskiej misji w Ugandzie można się dowiedzieć na kanałach na YouTube: Greyfriars in Uganda, John Paul II Technical Institute in Kakooge (Uganda), PMM in Uganda (Polish Medical Mission ).

JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -