niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaFloryda nie jest już liderem przeprowadzek

Floryda nie jest już liderem przeprowadzek

Floryda straciła pozycję lidera, jeśli chodzi o liczbę osób, które przeprowadzały się do stanu. W zeszłym miesiącu PODS opublikował raport na temat tego, dokąd ludzie będą się przeprowadzać w 2024 roku. Według danych Floryda straciła pierwsze miejsce po latach rekordowej liczby migracji.

Floryda przez wiele lat przodowała jako stan, do którego najchętniej przeprowadzają się Amerykanie. Fot. Archiwum WEM

Z raportu wynika, że ludzie masowo obecnie przeprowadzają się do stanów takich jak Karolina Północna i Południowa – wraz z wieloma innymi we wschodnim Pasie Słonecznym.

Obie Karoliny oferują niższe koszty życia niż Floryda, gdzie ogromny napływ imigrantów spowodował gwałtowny wzrost popytu (a tym samym cen) w ostatnich latach.

Inne istotne czynniki, które według PODS wpłynęły na wskaźnik przeprowadzek na Florydzie, to poważne ryzyko pogodowe, gwałtownie rosnące składki ubezpieczeniowe i opóźniony wzrost liczby miejsc pracy.

Mimo to trzy miasta na Florydzie nadal znajdują się w czołówce miast pod względem liczby przeprowadzek, w tym Ocala na drugim miejscu. Jacksonville zajęło 8. miejsce, a Orlando uplasowało się na 18. (odnotowało gwałtowny spadek z 3. miejsca w 2023 roku!).

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -