poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaUSAFlorydaFloryda bez szczepionek dla najmłodszych

Floryda bez szczepionek dla najmłodszych

Po oświadczeniu CDC w sprawie szczepionek dla dzieci przeciwko Covid-19 Floryda pozostała jedynym stanem, który nie zdecydował się zamówić preparatu w przedsprzedaży.

Floryda jest jedynym stanem, który po zezwoleniu przez CDC na szczepienia dzieci od 6. miesięcy, nie zamówił preparatu dla swoich najmłodszych mieszkańców. Fot. Archiwum WEM

Piątek 17 czerwca przyniósł dobrą informację dla rodziców dzieci poniżej 5. roku życia, chcących zaszczepić swoje pociechy przeciwko Covid-19. CDC po długim okresie oczekiwania wydało ostateczną zgodę na przyjmowanie szczepionek przez najmłodszych. Oznacza to, że dzieci nawet w wieku 6 miesięcy będą mogły uzyskać ochronę przeciwko koronawirusowi. Niestety, nie na Florydzie.

Stan jak dotąd jest jedynym, który nie zamówił jeszcze nowych szczepionek w przedsprzedaży – inaczej niż w przypadku każdej poprzedniej wersji. Zgodnie z postanowieniem Rona DeSantisa lekarze, apteki i szpitale będą mogły to zrobić we własnym zakresie. Równocześnie gubernator Florydy nie szczędzi krytyki pod adresem CDC i administracji prezydenta Bidena. W przekonaniu DeSantisa szczepionka dla najmłodszych nie powinna w ogóle zostać dopuszczona do obiegu.

Co więcej, podobne stanowisko prezentuje także Joseph Ladapo, stanowy chirurg generalny. Już w marcu twierdził, że wierzy, iż ryzyko podania szczepionki może przewyższać korzyści dla dzieci i młodzieży w wieku 17 lat i młodszych. Po dopuszczeniu przez CDC szczepionki przeciw Covid-19 dla najmłodszych przypomniał swoją opinię i dodał, że obejmuje ona również młodsze dzieci.

Na razie nie wiadomo, jak dalej będzie z dostępnością szczepionek dla dzieci przeciwko Covid-19 na Florydzie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -