sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutDzień Patrona Szkoły Języka Polskiego w New Britain

Dzień Patrona Szkoły Języka Polskiego w New Britain

18 listopada w audytorium New Britain High School odbyło się przedstawienie z okazji 45. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu papieża Polaka w wykonaniu uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain. W ten sposób szkolna społeczność uczciła Dzień Patrona szkoły.

Śpiew, recytacje i tańce w wykonaniu uczniów zachwyciły i wzruszyły do łez zgromadzoną publiczność. Całości dopełniły fotografie z życia Karola Wojtyły oraz fragmenty nagrań upamiętniających najważniejsze wydarzenia z jego papieskiej drogi. Akademia była okazją do przypomnienia, o czym nauczał św. Jan Paweł II w kontekście ciągłej aktualności jego przesłania. Jego wskazówki nadal wyznaczają drogę kolejnym pokoleniom…

Przedstawienie zostało zrealizowane przy wsparciu dyrekcji i rady rodziców Szkoły Języka Polskiego w New Britain, dyrektora NBHS Auditorium Roberta Smedleya oraz Fundacji Jana Pawła II w Nowej Anglii. Szczególne podziękowania zostały przekazane ks. prałatowi Antoniemu Czarneckiemu, wieloletniemu współpracownikowi polskiego papieża, za poddanie inspiracji do przedstawienia, oraz sponsorom za wsparcie przy realizacji projektu. Podczas przedstawienia wykorzystano też portrety św. Jana Pawła II namalowane specjalnie na tę okazję przez lokalnych artystów: Piotra Cichonia, Magdalenę Miętus-Gawroński oraz Marzenę Bakowski.

Szkolajp.com
opr. JLS
Fot. Sylwia Baldowski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -