niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyWładze hrabstwa Bergen w New Jersey uczciły Dzień Niepodległości Polski

Władze hrabstwa Bergen w New Jersey uczciły Dzień Niepodległości Polski

21 listopada w Hackensack, które jest siedzibą hrabstwa Bergen w New Jersey, odbyła się uroczystość z okazji przypadającego w listopadzie Święta Niepodległości Polski. Uroczystość zorganizowana została z inicjatywy władz Bergen County, by uhonorować lokalną Polonię, która wiele wniosła na przestrzeni lat i nadal wnosi do społeczeństwa hrabstwa.

W uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Polski w siedzibie hrabstwa Bergen wzięli udział przedstawiciele lokalnej Polonii. Fot. facebook
Fot. facebook

Na ceremonii obecni byli przedstawiciele lokalnych władz, w tym James J. Tedesco III, który pełni obecnie trzecią kadencję na stanowisku dyrektora hrabstwa Bergen oraz administrator hrabstwa Bergen Thomas J. Duch, który jako Wielki Marszałek prowadził w 2018 roku Paradę Pułaskiego w Nowym Jorku.

Fot. facebook

Nie zabrakło również licznej reprezentacji lokalnej Polonii, w tym polskich szkół: Polskiej Szkoły Kazimierza Pułaskiego z Garfield, Polskiej Szkoły im. św. Michała z Lyndhurst i Polskiej Szkoły im. św. Stanisława Kostki z Wallington. Polonijni uczniowie przedstawili okolicznościowy program, a uroczystość była okazją do wręczenia proklamacji i dyplomów uznania przedstawicielom polonijnych organizacji.

opr. JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -