poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaDyżur konsularny w Clearwater

Dyżur konsularny w Clearwater

W dniach 19-20 października 2023 r. w Clearwater pod adresem: 1521 N Saturn Ave., Clearwater, FL 33755 – Polskie Centrum im. Jana Pawła II – odbędzie się dyżur konsularny.

W dniach 19-20 października 2023 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego będzie można złożyć wniosek o polski paszport. Fot. Archiwum WEM

Zapisy na dyżur za pośrednictwem strony www.e-konsulat.gov.pl (wybór placówki: dyżur konsularny-Clearwater) zostały uruchomione 27 września. Zapisy nie są przyjmowane drogą e-mailową ani telefoniczną.

Przed zarezerwowaniem wizyty w sprawie paszportowej należy sprawdzić, czy posiada się wszystkie niezbędne dokumenty. W przypadku wniosku o polski paszport po raz pierwszy trzeba posiadać polskie akty urodzenia i małżeństwa, ewentualnie decyzję w sprawie zmiany imienia i nazwiska.

Opłaty będą przyjmowane wyłącznie kartą (kredytową/debetową) lub w formie Money Order.

W celu sprawnego przyjmowania wniosków urzędnicy konsularni proszą, aby wszystkie dokumenty, opłaty, wniosek oraz fotografie były należycie przygotowane. W miarę możliwości należy także mieć wykonane kopie posiadanych dokumentów – przyspieszy to proces składania wniosku.

Podczas dyżuru załatwiane będą tylko i wyłącznie wnioski paszportowe, nie inne sprawy z zakresu prawa cywilnego itp.

Wszelkie zapytania dotyczące miejsca dyżuru, parkingu czy dojazdu należy kierować do Polskiego Centrum im. Jana Pawła II. Centrum nie udziela natomiast informacji paszportowych ani nie prowadzi zapisów na wizyty.

JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -