niedziela, 1 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaDrugi dzień akcji „Zaszczep się w majówkę”

Drugi dzień akcji „Zaszczep się w majówkę”

W niedzielę trwa drugi dzień akcji „Zaszczep się w majówkę”. Wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID–19, mający aktywne e-skierowanie, mogą zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się.

Wrocław, 01.05.2021. Koronawirus w Polsce. Wakcynacja w mobilnym punkcie szczepień masowych we Wrocławiu, 1 bm. uruchomionym w ramach ogólnopolskiej akcji „Zaszczep się w Majówkę”. Przyjść do niego może każdy, kto jest w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i ma wystawione e–skierowanie. Medycy szczepią jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson. (mk/dw) PAP/Maciej Kulczyński

„W związku z bardzo dużym zainteresowaniem jutro rano dostarczymy do każdego punktu dodatkowych 1000 szczepionek. Zapraszamy jutro i pojutrze” – informował w sobotę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

1 maja akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W sobotę w Toruniu zaszczepiono 994 osoby, tysiąc osób skorzystało z możliwości szczepienia we Wrocławiu i w Poznaniu, w Łodzi było to ok. 600 osób, a w Olsztynie 804 chętnych.

Bardzo duże zainteresowanie szczepieniem jest także w niedzielę. Mimo niesprzyjającej pogody i opadów deszczu – tak jest m.in. we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu – od wczesnych godzin porannych do mobilnych punktów szczepień ustawiają się długie kolejki chętnych.

Chętni do zaszczepienia otrzymują jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

W niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski napisał na Twitterze „Majówką w koronawirusa” i udostępnił dane ze statystykami z mobilnego punktu szczepień w Olsztynie.

Akcja będzie kontynuowana jeszcze w poniedziałek, 3 maja. Adresy i godziny otwarcia punktów szczepień znaleźć można na stronach urzędów wojewódzkich. (PAP)

hd/ robs/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -