sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaDroższa benzyna wskutek huraganu

Droższa benzyna wskutek huraganu

Pomimo iż szlak huraganu Ida, jednego z najsilniejszych, jakie kiedykolwiek dotarły do wybrzeża USA, ominął Florydę, mieszkańcy stanu odczują jego skutki w inny sposób. Huragan dokonał poważnych zniszczeń infrastruktury, która dostarcza paliwo na Florydę. Uszkodzone zostały platformy wiertnicze, rafinerie, porty i terminale w miejscach takich jak Missisipi, Luizjana i Teksas, skąd Floryda czerpie większość dostaw paliwa.

Mieszkańcy Florydy odczują skutki huraganu Ida na stacjach benzynowych. Analitycy spodziewają się, że ceny zaczną szybko rosnąć wskutek huraganu. Fot. Archiwum WEM

Według AAA (American Automobile Association) ceny pójdą w górę od 10 do 20 centów jeszcze w tym tygodniu, choć ich ostateczny wzrost będzie zależał od wielu rzeczy. Nikt nie jest jeszcze w stanie oszacować poziomu zniszczeń po huraganie, ani ile czasu zajmie naprawa uszkodzonej infrastruktury i przewrócenie jej do optymalnej wydajności.

Średnia cena za galon benzyny na Florydzie w dzień po tym, jak huragan Ida zdewastował środkowo-południowe wybrzeże USA wynosiła $2.94. Analitycy są przekonani, że będzie ona systematycznie rosła przez następne dni, a nawet i tygodnie.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -