niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutDo teatru tylko ze szczepionką

Do teatru tylko ze szczepionką

Od poniedziałku, 30 sierpnia, mieszkańcy Connecticut, którzy będą mieli ochotę wybrać się do jednego z sześciu głównych teatrów w stanie, będą musieli najpierw udowodnić, że są zaszczepieni, a następnie założyć maseczkę. Podobne przepisy dotyczyć będą pracowników i aktorów, choć ci będą zwolnieni z wymogu noszenia maseczki podczas występowania na scenie.

Od 30 sierpnia teatry w Connecticut poza kilkoma wyjątkami otwarte będą tylko dla zaszczepionych osób. Fot. YaleRep.org

Grupa zrzeszająca teatry (CFPT) chce w ten sposób ograniczyć ilość zakażeń na Covid-19 i umożliwić teatrom funkcjonowanie w bezpieczny sposób, który nie narazi ich na kolejne zawieszenie swojej działalności. Zarząd teatrów uzasadnił swoją decyzję rekomendacjami CDC (Center for Disease Control) oraz stanowych i lokalnych władz.

Nowe przepisy nie będą dotyczyć osób, które nie mogą się zaszczepić z powodów medycznych bądź religijnych. Każdy z teatrów opublikował na swojej stronie, jakie warunki uzna za wyjątek, który pozwoli niezaszczepionej osobie być częścią publiczności.

Do teatrów zrzeszonych przez CFTP (Connecticut Flagship Production Theaters) należą: Eugene O’Neill Theater Center, Goodspeed Musicals, Hartford Stage, Long Wharf Theatre, Westport Country Playhouse oraz Yale Repertory Theatre.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -