poniedziałek, 20 maja, 2024

Dożynki w Webster

W niedzielę, 17 września, w Webster odbyły się dożynki. Obchody tradycyjnie rozpoczęto od uroczystej mszy świętej w Bazylice św. Józefa w Webster, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Antoni Czarnecki. Nie zabrakło elementów charakterystycznych dla dożynkowej tradycji, m.in. do świątyni wniesiono piękny wieniec dożynkowy zrobiony przez Katarzynę Kalinowski, Lidię Nolle i ks. Grzegorza Chodkowskiego, proboszcza polskiej parafii w Webster. Wieniec wniosły członkinie zespołu folklorystycznego Piast z Webster, ubrane w barwne, ludowe stroje.

Po mszy św. korowód przeszedł na plac przy kościele, gdzie miała miejsce dalsza część festiwalu dożynkowego. Starostami dożynek byli Marta Pająk-Bridgman i Mieczysław Mietelski, którzy poczęstowali pieczywem – dożynkowym chlebem upieczonym ze zboża z tegorocznych zbiorów – zgromadzonych gości.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ taneczny grupy Piast, który został nagrodzony gromkimi brawami. Gdyby ktoś był zainteresowany dołączeniem do zespołu, proszony jest o kontakt z jego kierowniczką Lidią Nolle: Lidianoll24@gmail.com.

Nauczycielki i rodzice z Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster przygotowali wyśmienite placki ziemniaczane oraz inne przysmaki, parafianie natomiast upiekli pyszne ciasta.

Oprawę muzyczną zapewnił Łukasz Borudzki, który zadbał, żeby dożynkom towarzyszyły dźwięki polskich przebojów.

Tekst i zdjęcia: Halina Głowacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -