niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolska Noc Dziedzictwa w Worcester

Polska Noc Dziedzictwa w Worcester

Mecze baseballu to atrakcja dla całych rodzin, a wspólne kibicowanie na stadionie jednoczy lokalną społeczność. W sobotę, 2 września, na stadionie Polar Park w Worcester jak co wieczór odbył się mecz, który był jednak wyjątkowy – na trybunach można było dostrzec liczne polskie akcenty, m.in. w postaci koszulek z białym orłem.

Jednak biało-czerwone stroje kibiców nie były jednym elementem celebracji Polskiej Nocy Dziedzictwa, która poprzedziła tego wieczoru mecz rozegrany przez Worcester Red Sox (WooSox) z Norfolk Tides.

Przed publicznością zgromadzoną na stadionie zaprezentował się zespół taneczny „Piast” z Webster, który w swoim repertuarze ma tańce folklorystyczne z obszaru całej Polski. W trakcie ceremonii rozpoczęcia widzowie mogli podziwiać tradycyjny polski taniec – krakowiak. Następnie Paulina Skowroński i Nicole Kwiatkowski odśpiewały polski hymn. Gdy wybrzmiały ostatnie dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego”, rozpoczął się mecz. Zaszczyt zainaugurowania rozgrywek przypadł Marianowi Jachimczykowi, prezesowi polskiego klubu White Eagle działającego w Worcester.

Lidia Nolle, JLS
Fot. Halina Głowacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -