poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutDożynki w Stamford odwołane

Dożynki w Stamford odwołane

– Z bardzo ciężkim sercem podjęliśmy tę decyzję – powiedział „Białemu Orłowi” jeden z członków komitetu organizacyjnego dwudniowego festiwalu dożynkowego w parafii Najświętszego Imienia Jezus w Stamford, który zaplanowany był na nadchodzący weekend. Ze względu na decyzję władz miasta odnośnie wprowadzenia nakazu noszenia maseczek komitet odwołał tegoroczną imprezę.

Organizatorzy wciąż mają nadzieję, że uda się zorganizować tegoroczne dożynki w późniejszym terminie. Fot. Archiwum WEM

W niedzielę, 22 sierpnia, po polskiej mszy świętej o 11:30 rano odbędzie się losowanie w ramach loterii dożynkowej, ponieważ spora ilość losów została już wcześniej sprzedana, po każdej mszy kupić też będzie można domowej roboty pyzy na wynos, które przygotowane zostały na festiwal.

Od 12 sierpnia władze miejscowości Stamford wprowadziły nakaz noszenia maseczek, bez względu na status szczepień przeciwko Covid-19. To właśnie ta decyzja pokrzyżowała plany tutejszej Polonii odnośnie dorocznych dożynek, o których pisaliśmy na łamach ostatniego wydania „Białego Orła”. Przepisy dotyczą również zgromadzeń w przestrzeniach otwartych, takich jak parki, jeżeli ilość uczestników przekracza 100 osób. Nowe restrykcje wynikają z rosnącej ilości zakażeń w mieście, w większości nowym wariantem Delta.

Członkowie komitetu organizacyjnego obawiali się, że wymóg aby wszyscy uczestnicy dożynek, na których frekwencja sięga nawet do 1,000 osób, nosili maseczki, byłby niepraktyczny oraz ciężko byłoby przypilnować, czy każdy uczestnik go przestrzega. Istniały również obawy, że nowe restrykcje wprowadzone przez miasto negatywnie wpłynęłyby na frekwencję tegorocznego festiwalu, a to z kolei mogłoby narazić parafię na bardzo duże straty.

Organizowanie festiwalu w obecnych warunkach uznano za bardzo ryzykowne, choć wśród członków komitetu istnieje wciąż nadzieja, że tegoroczne dożynki będą mogły się odbyć – potencjalnie jako jednodniowe wydarzenie pod koniec września.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -