poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkDo szkoły bez maseczek

Do szkoły bez maseczek

Od poniedziałku, 7 czerwca, w nowojorskich szkołach miejskich maseczki dla osób nieszczepionych są „zdecydowanie zalecane”, ale nie wymagane. Nie muszą ich nosić osoby w pełni zaszczepione, a także wszyscy uczestnicy zajęć na zewnątrz.

Fot. Archiwum WEM

Miejski komisarz ds. zdrowia dr Howard Zucker w liście skierowanym do szefowej CDC dr Rochelle Walensky, informującym o zamierzonych zmianach w zakresie obowiązku noszenia maseczek przez dzieci w Nowym Jorku, argumentował, że jego zdaniem polityka tej federalnej instytucji jest niespójna.

Komisarz dr Howard Zucker zaznaczył jednak, że szkoły i kierownictwo obozów letnich mogą zdecydować się na wprowadzenie „bardziej rygorystycznych standardów”. Również lokalne okręgi mogą wdrażać standardy, które uważają za najbardziej odpowiednie dla ich społeczności.

W Nowym Jorku systematycznie spada liczba zachorowań na Covid-19 oraz ilość hospitalizacji związanych z ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem. Jednocześnie cały czas zwiększa się ilość osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.

JLS

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -