niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSAAmerykaBan Trumpa potrwa 2 lata!

Ban Trumpa potrwa 2 lata!

Facebook podtrzymał swoją decyzję o zablokowaniu konta należącego do Donalda Trumpa. Były prezydent nie będzie mógł korzystać ze swoich oficjalnych kont na Facebooku i Instagramie przez dwa lata, przy czym termin ten będzie liczony od 7 stycznia br.

Konta Donalda Trumpa w mediach społecznościowych zostały zablokowane w styczniu br., po zamieszkach na Kapitolu. Fot. Archiwum WEM

Facebook zablokował oficjalne konto byłego prezydenta 7 stycznia, po tym, jak dzień wcześniej w swoich wpisach Trump pochwalił atak i zamieszki wywołane przez jego zwolenników na Kapitolu. Obecnie portal ponownie przeanalizował swoją decyzję i wydał oświadczenie. „Biorąc pod uwagę powagę okoliczności, które doprowadziły do zawieszenia konta Trumpa, uważamy, że jego działania stanowiły poważne naruszenie naszych zasad, które zasługują na najwyższą karę dostępną w ramach nowych protokołów egzekwowania. Zawieszamy jego konta na dwa lata, począwszy od daty początkowego zawieszenia 7 stycznia bieżącego roku” – napisał w wydanym w piątek, 4 czerwca, oświadczeniu Nick Clegg, wiceprezes Facebooka ds. globalnych.

Facebook wyjaśnił również, że pod koniec wyznaczonego okresu z pomocą ekspertów ponownie oceni, czy zmniejszyło się zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Jeśli platforma uzna to za stosowne, blokada może zostać przedłużona.

JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -