czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaGorący TematDo Polski z Ukrainy wjechało już 213 tys. osób

Do Polski z Ukrainy wjechało już 213 tys. osób

213 tys. osób wjechało do Polski z Ukrainy od czwartkowego rosyjskiego ataku. W niedzielę do godz. 15 przez granicę polsko-ukraińską przeszło 57 tys. osób – podała Straż Graniczna.

Ponad 100 kobiet i dzieci ewakuowanych z Ukrainy przyjechało specjalnym pociągiem medycznym z Mościsk na dworzec Warszawa Wschodnia, 27 lutego. Specjalny pociąg medyczny, przygotowany w celu przewożenia rannych z Ukrainy, miał przejazd testowy na trasie między Warszawą a Medyką. Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, nie ograniczono się do ćwiczeń i pociągiem zabrano 600 kobiet i dzieci z Ukrainy. Wcześniej większość osób wysiadła w Przemyślu. Fot. PAP/Paweł Supernak

„27.02 do godz.15.00 na całym odcinku granicy polsko-ukraińskiej #funkcjonariuszeSG odprawili na kierunku do polski 57 tys. osób. Od początku rozpoczęcia działań zbrojnych w Ukrainie (24.02) do Polski wjechało już 213 tys. osób. Funkcjonariusze SG pomagają osobom ewakuującym się z Ukrainy” – poinformowała Straż Graniczna na Twitterze.

Na niedzielnej konferencji w MSWiA komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga poinformował, że wszystkie przejścia na odcinku granicy polsko-ukraińskiej są czynne i pracują normalnie. Komendant wyjaśnił, że w czwartek do Polski przyjechało 31 tys. osób., w piątek – 47 tys., a w sobotę – 77 tys. osób.

Szef SG zapewnił jednocześnie, że wszystkie osoby, które będą potrzebowały pomocy i będą jej oczekiwały, zostaną przyjęte na terytorium Polski bez względu na ich obywatelstwo.

Agnieszka Ziemska/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -