poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAAmerykaDeportacja za jazdę pod wpływem?

Deportacja za jazdę pod wpływem?

Niższa izba amerykańskiego kongresu przyjęła projekt ustawy, który ułatwiłby deportację nielegalnych imigrantów skazanych za jazdę po alkoholu lub pod wpływem narkotyków oraz zakazałby im ponownego wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Projekt nowej ustawy przewiduje deportację i zakaz ponownego wjazdu do USA nielegalnych imigrantów skazanych za jazdę pod wpływem. Fot. Archiwum WEM

W Stanach Zjednoczonych co 45 minut w wypadku z udziałem nietrzeźwego kierowcy umiera człowiek – powiedział Barry Moore, republikanin z Alabamy i autor inicjatywy. – Dziś Izba Reprezentantów przyjęła moją ustawę, która zobowiązuje prezydenta Joe Bidena do deportacji nielegalnych imigrantów skazanych za jazdę po alkoholu – dodał ustawodawca.

Projekt trafi teraz do Senatu, gdzie demokraci mają większość i nie jest jasne, czy zostanie on zatwierdzony.

Rashida Tlaib, demokratka z Michigan, stwierdziła, że ustawa łamie fundamentalne zasady należytego procesu i da nowe powody do rasizmu, wykluczenia i deportacji, na czym ucierpi bezpieczeństwo całego społeczeństwa.

Do tej pory rząd prezydenta Bidena priorytetowo traktował deportację osób popełniających poważne przestępstwa lub stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego czy narodowego. Jazda po alkoholu lub pod wpływem narkotyków jest już powodem deportacji w niektórych przypadkach.

Nowa ustawa, jeśli wejdzie w życie, najbardziej dotknie cudzoziemców starających się o zmianę statusu migracyjnego w USA.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -