piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaDeklaracja solidarności

Deklaracja solidarności

W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja podczas uroczystości na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie prezydenci Polski – Andrzej Duda, Litwy – Gitanas Nausėda, Estonii – Kersti Kaljulaid, Łotwy – Egils Levits i Ukrainy – Wołodymyr Zełenski podpisali wspólną deklarację, podkreślając historyczne znaczenie konstytucji z 1791 r.

W uroczystości na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie wzięli udział prezydenci Polski – Andrzej Duda, Litwy – Gitanas Nausėda, Estonii – Kersti Kaljulaid, Łotwy – Egils Levits i Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. prezydent.pl

„Pomni dziejowych doświadczeń, dumni z osiągnięć naszej współczesnej współpracy w regionie, świadomi wyzwań – z nadzieją patrzymy w przyszłość. Wyrażamy przekonanie, że pomyślność naszego wspólnego dziedzictwa i wspólnego domu, zakorzenionych w cywilizacji europejskiej, wymaga, aby właśnie tak jak dom, Europa była budowana na fundamencie podstawowych wartości i zasad. Są nimi bez wątpienia: wolność, suwerenność, integralność terytorialna, demokracja, rządy prawa, równość i solidarność” – napisali przywódcy pięciu państw.

Po głównych uroczystościach prezydenci wzięli udział w debacie o przyszłości polityki europejskiej. Fot. prezydent.pl

Podczas odbywających się na dziedzińcu Zamku Królewskiego uroczystości państwowych prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że wyciągając wnioski z historii naszych narodów, stajemy ramię w ramię, aby wyrazić wolę zachowania ich niezawisłości, bezpieczeństwa i stabilnego rozwoju. Po głównych uroczystościach prezydenci wzięli udział w debacie o przyszłości polityki europejskiej.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -