wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaUSANowy JorkCurtis Śliwa: wymóg szczepień narusza wolność nowojorczyków

Curtis Śliwa: wymóg szczepień narusza wolność nowojorczyków

Od 13 września niezaszczepieni nowojorczycy nie wejdą do restauracji, siłowni oraz wielu innych miejsc gromadzących spore ilości osób. Lecz to, czy wymóg ten ulegnie zmianie od stycznia przyszłego roku, w dużej mierze zależeć będzie od tego, kto wygra listopadowe wybory i zostanie następnym burmistrzem miasta.

Curtis Śliwa jest przeciwny wymogowi, aby niektóre miejsca publiczne w Nowym Jorku były dostępne tylko dla zaszczepionych osób. Fot. Facebook

Kilka dni po tym, jak kończący swoją ostatnią kadencję Bill de Blasio ogłosił, że Nowy Jork stanie się pierwszym miastem w kraju wymagającym szczepienia w miejscach publicznych, polskiego pochodzenia kandydat na jego następcę Curtis Śliwa ostro skrytykował burmistrza, sugerując że nowe wymogi naruszają prawa obywatelskie i wolność.

Podczas konferencji prasowej w czwartek, 5 sierpnia, przed urzędem miasta Śliwa jasno stwierdził, że jego zdaniem Nowy Jork powinien przyjąć strategię rekomendowania szczepionek i nakłaniania nowojorczyków, aby się zaszczepili, ale nie ma prawa ich do tego zmuszać. – Nie jesteśmy Francją, nie jesteśmy Włochami. Jesteśmy Ameryką – wolnym krajem! – mówił republikański kandydat na burmistrza podczas konferencji prasowej. Śliwa zwrócił też uwagę na osoby, które nie mogą się zaszczepić z powodów zdrowotnych oraz religijnych, nazywając obecne wymogi niesprawiedliwą karą.

Jego przeciwnik, demokrata Eric Adams, poparł decyzję obecnego burmistrza co do wymogu szczepień, nazywając ją „ruchem w odpowiednim kierunku”.

Curtis Śliwa i Eric Adams zmierza się w wyborach 2 listopada.

Darek Barcikowski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -