wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaUSANowy JorkBranża gastronomiczna podzielona w kwestii wymogu szczepień

Branża gastronomiczna podzielona w kwestii wymogu szczepień

Właściciele restauracji i liderzy branży hotelarskiej mają mieszane opinie na temat decyzji burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio, który 3 sierpnia ogłosił, że aby wejść do restauracji, barów, siłowni itp. trzeba będzie okazać dowód szczepienia przeciwko Covid-19.

Zgodnie z nowymi przepisami do restauracji w Nowym Jorku wstęp będą miały tylko osoby zaszczepione przeciwko Covid-19. Fot. Archiwum WEM

Niektórzy restauratorzy zgadzają się z tymi zmianami, dostrzegając, że to jedyny sposób, by uchronić branżę przed kolejnym zamknięciem. Niektóre lokale na własną rękę wdrożyły już podobne zasady, jeszcze przed ogłoszeniem burmistrza.

Wiemy, że wymóg okazania dowodu szczepionki będzie stanowić ekonomiczne i operacyjne wyzwania dla restauracji, zwłaszcza w społecznościach o niższych wskaźnikach szczepień, ale również jest to wsparcie dla restauracji i barów, które nie będą musiały wdrażać tych regulacji na własną rękę tylko zgodnie ze stanowymi wytycznymi – twierdzi dyrektor wykonawczy NYC Hospitality Alliance Andrew Rigie.

Nie wszyscy jednak zgadzają się z tym poglądem. Nie brakuje też rozważań, czy klienci nie będą urażeni, że są wypytywani o kwestie zdrowotne oraz jak w praktyce ma to funkcjonować – kto będzie sprawdzał zaświadczenia o szczepieniu i ile czasu trzeba będzie na to poświęcić.

Przypomnijmy, że nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 16 sierpnia, przy czym ich przestrzeganie będzie egzekwowane od 13 września.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -