niedziela, 1 sierpnia, 2021
Strona głównaUSANowy JorkCoraz bliżej legalizacji marihuany w Nowym Jorku

Coraz bliżej legalizacji marihuany w Nowym Jorku

Gubernator Coumo argumentuje, że legalizacja marihuany przyniesie nowe miejsca pracy i wpływy do budżetu stanu. Fot. Archiwum WEM

Gubernator Nowego Jorku, demokrata Andrew Cuomo, ujawnił szczegóły swojej propozycji legalizacji marihuany. Jej częścią jest plan ponownego zainwestowania w społecznościach najbardziej naznaczonych wojną narkotykowych gangów.

W opublikowanej Księdze Stanu stwierdzono, że utworzone zostanie Biuro Zarządzania Konopiami Indyjskimi, którego celem będzie stworzenie programu, ustanowienie krajowych standardów i najlepszych praktyk zachęcających do odpowiedzialnego spożywania marihuany i zapewniających „społeczne i ekonomiczne korzyści” legalizacji, także dla przedsiębiorców, którzy byli poszkodowani dotychczasowym zakazem używania marihuany.

„Legalizacja marihuany stworzy ponad 60 tys. nowych miejsc pracy, pobudzając działalność gospodarczą o wartości 3.5 miliarda dolarów i generując szacunkowy dochód z podatków w wysokości 300 milionów dolarów po pełnym wdrożeniu” – czytamy w dokumencie.

Plan ma również „naprawić szkody z przeszłości, inwestując w obszary, na które narkotykowa wojna miała nieproporcjonalny wpływ”. W ostatnich latach gubernator nalegał, by wpływy z podatku od marihuany były przekazywane do ogólnego funduszu stanu. Cuomo uwzględnił legalizację w swoich dwóch ostatnich rocznych planach budżetowych, ale kwestia ta upadała w późniejszych negocjacjach.

ar

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -