sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaDziałyPoradyCo powinieneś zrobić, jeśli masz wypadek samochodowy?

Co powinieneś zrobić, jeśli masz wypadek samochodowy?

Wypadek samochodowy, motocyklowy, rowerowy lub pieszy może być niezwykle stresującym wydarzeniem. Na początku możesz być w szoku i nie wiedzieć, jak postąpić dalej. Poniżej opisuję, co robić – a czego nie – po wypadku.

Jowita Wysocka Kravitz jest prawnikiem zajmującym się prawem powypadkowym i zaniedbaniem medycznym. Jowita jest wspólnikiem w kancelarii prawnej Kravitz Law Group i posiada licencję na wykonywanie zawodu prawnika na Florydzie, w Massachusetts i w Nowym Jorku.
  • Zadzwoń natychmiast pod numer 911 lub na policję!

Nawet jeśli wydaje Ci się, że doszło do drobnych obrażeń lub uszkodzenia samochodu, bardzo ważne jest, aby natychmiast po wypadku zadzwonić na policję. Często zdarza się, że jeśli nie ma raportu policyjnego, kierowca, który spowodował wypadek, obwinia poszkodowanego. Nie pozwól, by drugi kierowca namówił Cię, żeby nie dzwonić na policję.

  • Zapisz nazwiska i numery telefonów wszystkich świadków.

Spróbuj porozmawiać ze świadkami i zapisz ich nazwiska i numery telefonów – nie ma znaczenia, czy rozmawiali z policją. Często policja nie uwzględnia świadków w raporcie.

  • Zrób zdjęcia swojego samochodu i pojazdu drugiego kierowcy.

Nie ufaj policji lub firmie ubezpieczeniowej, że zrobią zdjęcia. Pamiętaj, by od razu zrobić zdjęcia uszkodzonych obszarów swojego pojazdu, jak również samochodu drugiego kierowcy.

  • Jak najszybciej udaj się do lekarza.

Możesz nie odczuwać bólu zaraz po wypadku, ale po tym, jak wstrząs minie po 24 do 48 godzin, prawdopodobnie będziesz odczuwał ból szyi, pleców lub innych części ciała. Może wydawać Ci się, że pogotowie jest zbędne, ale powinieneś poprosić kogoś, by zabrał Cię do lekarza lub do kliniki „urgent care” tego samego lub następnego dnia. Ponadto prawo na Florydzie wymaga leczenia przez lekarza w ciągu 14 dni od wypadku, aby kwalifikować się do otrzymania pełnych 10,000 USD w ramach ubezpieczenia „Personal Injury Protection”. Nawet jeśli nie masz pewności, czy odniosłeś obrażenia, nadal zasięgnij porady lekarskiej.

  • Nie przekazuj żadnych oświadczeń firmom ubezpieczeniowym.

Twoja firma ubezpieczeniowa, a także firma drugiego kierowcy, prawdopodobnie zadzwonią do Ciebie w ciągu kilku godzin od wypadku, aby zapytać, jak się czujesz. Spróbują nakłonić Cię do przyznania się, bez porady prawnej, że nie odniosłeś obrażeń.

  • Zgłoś roszczenie do ubezpieczenia drugiego kierowcy i Twojego ubezpieczenia samochodowego.

Jeśli jesteś ranny i masz uszkodzenie pojazdu, powinieneś to zgłosić do firmy ubezpieczeniowej drugiego kierowcy. Powinni również naprawić Twój pojazd i zapewnić wynajem samochodu na czas naprawy pojazdu. Jednak nie wyrażaj zgody na żadne oficjalne oświadczenia.

Nawet jeśli nie spowodowałeś wypadku, zgłoś też roszczenie do swojej firmy ubezpieczeniowej. Zgodnie z prawem Florydy Twoje ubezpieczenie samochodowe „Personal Injury Protection” musi być wykorzystane w pierwszej kolejności, aby pokryć 80% Twoich rachunków medycznych i 60% utraconych zarobków, do 10,000 USD.

Firmy ubezpieczeniowe nie mogą podnieść Twoich stawek tylko dlatego, że miałeś wypadek samochodowy, chyba że miałeś trzy lub więcej wypadków w ciągu ostatnich pięciu lat.

  • Najważniejsze: jeśli jesteś ranny, powinieneś poszukać przedstawiciela prawnego.

Jeśli odniosłeś poważne obrażenia i poniosłeś wysokie koszty leczenia wskutek wypadku bez własnej winy, bądź przygotowany na stawienie czoła firmie ubezpieczeniowej, która nie chce pokryć Twoich roszczeń. Głównym celem firmy ubezpieczeniowej jest to, by wypłacić jak najmniejszą kwotę. Chociaż obrażenia i kwoty dostępne w ramach każdej polisy są różne w każdym przypadku, pozew może być konieczny, by wygrać jak największą kwotę w Twojej sprawie.

Jowita Wysocka Kravitz, Esq.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -